חייגו עכשיו 077-8047155 שירותי מנעולן מקצועי
חייגו עכשיו 077-8047155 שירותי מנעולן מקצועי

בואו להכיר את סוגי המנעולים

אין מי שלא רוצה להרגיש מוגן ובטוח ואין מי שלא מעוניין לשמור על הרכוש היקר ועל חפצים בעלי ערך סנטימנטלי.

במשך השנים הגיעו אל השוק סוגים שונים של מנעולים, כל אחד מהם מספק רמת ביטחון שונה וכל אחד מתאים לצרכים אחרים. אז רגע לפני שאתם מזמינים מנעול, בואו להכיר את סוגי המנעולים השונים.

מחפש מנעולן בראשון לציון מקצועי במחיר שפוי? דברו איתנו:

צור קשר – עמודים

9 סוגים של מנעולים

מנעול צילינדר

המנעול  הקלאסי והנפוץ ביותר מבין סוגי המנעולים השונים הוא מעול הצילינדר. מנעול צילינדר הוא מנעול בן מאות שנים הנפוץ בעיקר בדלתות ובמנעולי תליה. בתוך המנעול יש צילינדר אשר נפתח באמצעות סיבוב המנעול. בתהליך הפתיחה, המנעול מסובב מספר פינים, מזיז אותם ובכך הוא מאפשר את פעולת הפתיחה.

המנגנון הנפוץ ביותר של מנעול הצילינדר מכיל חמישה פינים והוא מאפשר כאלף וריאציות שונות, ועל אף זאת פורץ מנעולים בעל ניסיון מסוגל לפרוץ מנעולים מהסוג הזה בפריצה ידנית.

מנעול לשונית

מנעול לשונית הוא המנעול הפשוט ביותר, מנעול  שעיקר שימושו הוא בסגירת הדלת באמצעות לשונית היוצאת מהמנעול. מנעול לשונית משמש אותנו בעיקר בדלתות של חדרי הבית, בחדרים שאינם זקוקים בדרך כלל למיגון מיוחד.

מנעול צירופים

למנעול הצירופים יש שמות נוספים כמו מנעול קומבינציה על שם צירופי המספרים הנדרשים לפתיחתו או מנעול קוד בשל הצורך בהזזה או בלחיצה על מספרי הקוד לצורך הפתיחה.

מצד אחד למנעול הצירופים יש יתרון משמעותי מאחר ואין חשש שהמפתח יאבד אולם מנגד יש חשש שבעלי הנכס ישכחו את צירוף המספרים של הקוד.

מנעול ביומטרי

מנעול ביומטרי הוא מנעול חדיש שיש לו את היכולת להבחין בנתונים פיזיים של מחזיק המנעול כמו: זיהוי קול או טביעת אצבעות או אצבע אחת, או זיהוי של מבט העין. לצורך התקנת מנעול כזה יש צורך במנעולן מקצועי מוסמך אשר מתמחה גם בהתקנת מנעולים חדשניים ובקריאת נתונים אופטית.

מנעול מגנטי

מנעול מגנטי הוא סוג מנעול שננעל באמצעות מגנט. מנעול המגנט עושה שימוש בפתיחה ובסגירה של המנעול בעיקרון המגנטיות. כאשר רוצים לפתוח את המנעול מצמידים מגנט אל המקום הנבחר, מנטרלים את המשיכה שבין המגנטים ובכך מאפשרים את הפתיחה של הדלת.

מנעול צירופים חשמלי

מנעול צירופים יכול להיות מנעול דיגיטלי או מנעול מכני והוא נפוץ בעיקר בדלתות כניסה לבית או בדלת הכניסה הראשית לבניין. פתיחת המנעול מתבצעת באמצעות הקשת קוד מספרים המצויים על לוח מקשים הנמצא על יד משקוף הדלת. בעת הצורך יש אפשרות להיעזר בפורץ מנעולים או בטכנאי כדי לשנות את צירוף המספרים כאשר מתעורר חשש שקוד הצירוף נודע לגורמים זרים.

מנעול אלקטרוני

מנעול אלקטרוני מופעל באמצעות מעגלים חשמליים. את המנעול פותחים או באמצעות קוד או על ידי כרטיס חכם. גם לצורך התקנת מנעול כזה יש לפנות לבעל מקצוע מומחה ומורשה.

מנעול חבוי

על פי רוב מנעולים חבויים מותקנים בדלתות חיצוניות כמו יציאה למרפסות ודלת הכניסה לבית. מנעולים אלה לא נפתחים מהצד החיצוני, אלא נפתחים רק מהצד הפנימי של הדלת.  למנעול זה יש שתי יתרונות, הראשון, להקשות על גנבים לפרוץ לבית והשני הוא מעניק ביטחון בכך שהוא מונע מילדים את האפשרות לפתוח את המנעול. פתיחת המנעול מתבצעת באמצעות לחיצה על לשונית המסתובבת כלפי מעלה או מטה, פעולה הנחשבת לפעולה קשה ומסובכת לילדים קטנים.

מנעול עליון

מנעול תחתון רגיל הוא המנעול שמותקן בכל הדלתות, אבל במספר דלתות פנים יש צורך באמצעי נעילה נוסף והוא המנעול העליון. המנעול העליון הוא מנעול מסוג מנעול צילינדר והוא ממוקם מעל אמצע הדלת. מנעול עליון מותקן בעיקר בדלתות של עץ או בדלתות העשויות מחומרים שקל לפרוץ, וכדי להקשות על הפורצים מתקינים מנעול נוסף.

לסיכום, עולם המנעולנות אינו שוקד על שמרים. בעשורים האחרונים חלה התקדמות משמעותית בתחום המנעולנות וההיצע של סוגי המנעולים גדול, מגוון ומתאים לכל אחד מבחינת התקציב והצורך.

אפשר להיעזר בפורץ מנעולים מקצועי אשר ידע לייעץ לכל אחד ולכל צורך את המנעול המתאים, ולכן כשפונים למנעולן מומחה חשוב להגדיר לו מראש מהם הצרכים ומהו התקציב  כדי שהמנעולן ידע להציע את המנעול המתאים לכל אחד ולמקסם את אפשריות המיגון היעילות והמתאימות ביותר.

לקבלת הצעת מחיר לחצו כאן
התקשרו עכשיו!